Epizod 3, czyli tor treningowy

Tak oto zaczyna się kolejna trasa.Epizod 1 + 2 jest dla bardziej zaawansowanych uczestników zabawy, dla tych którzy przeszli już przeszkolenie ( te wstępne w bazie i tu w trzech opcjach) w bazie na prostej pętli, nauczyli się wrzucać bieg, cofać, bezpiecznie omijać przeszkody. Jest to trasa dla tych dzieci, które chcą się sprawdzić indywidualnie i w rywalizacji.
Epizod 3, to etap pogłębiania swoich umiejętności przed sprawdzeniem się w terenie, to odwrócony scenariusz tego co dzieję się na torze w stonę Kwisy.
Malowniczą trasą docieramy drużynowo na miejsce treningów. Gdzie zakładam przyszłościowo tor zaawansowany na polanie i w lasku (który również muszę uporządkować) oraz pętlę.


Wrzucam też fragment mapy, gdzie jeszcze nie było stodoły:) Doszukiwałam się jak szła melioracja.


Nie sposób pominąć tego co traktuję jako zasób lokalny. Istotne jest to z punktu widzenia organizacji noclegów. Dlaczego jest to tak ważne. Odpowiednio zorganizowane logistycznie może zaowocować smacznym niepowtażalnym koszykiem śniadaniowym. Więcej na ten temat napiszę kiedy będę opisywać scenariusze noclegowe w bazie, będą się różnić od tych oferowanych przy prezentowanym tu torze, czy te planowane na moście nad Kwisą.

W tym pięknym wnętrzu planowane jest wybudowanie toru. Sztuczny nasyp wymagał będzie pozwolenia na budowę.
Oddalony od zabudowań, nie będzie uciażliwy dla mieszkańców.

Tak wygląda dojazd:

A tak powrót:)


Tu widok na pętlę. Z miejsca, w którym przygotowane będzie miejsce na ognisko i rozbicie cempingu.

Jeśli chodzi o młodsze dzieci, na nich będą czekały akumulatorowe autka i odpowiednio przygotowany plac w bazie.