Epizod 2

Trasa quadzików.
W tym odcinku przybliżyć będę chciała Państwu trasę dla dzieci, która przebiegać będzie przez las oznaczony na mapie: I.. Miał być też filmik 360 stopni z przejazdu quadem po tym nieprzygotowanym jeszcze terenie, ale nowy członek rodziny zjadł kamerkę, nie działa przycisk wifi, właściwie zjadł obie kamery, 2 kable usb, 3 ksiażki w tym z biblioteki, 1 projekt, 2 buty, itd., itd… może z tego powodu najlepszym przyjacielem niszczyciela per Maszora jest kot, który strzeli jej przyjacielskiego, soczystego plaskacza od czasu do czasu na okiełznanie jej temperamentu.
Tym oczyskom wszystko się wybacza.

MAPA
Tu przedstawiam Wam przegląd najbliższych punktów odniesienia, które stanową niewątpliwie dodatkową atrakcję. Analizę baz noclegowych nad jeziorem przedstawię niebawem, nie traktuję tych miejsc jako konkurencji. Jeśli chodzi o agroturystyki w regionie, to też osobny temat, tę grupę przyporządkowałam sobie jako potencjalnych partnerów biznesowych:) EPIZOD 3 wg mapy będzie opowiadał o II.

Plan TORU

1.
Po lewej tuż od przekroczenia lini ogrodzenia jest bardzo fajna hauda z korzeni porośnieta mchem na autka RC. Będzie to jeden z 3 punktów treningowych stałych dla Triala. Ta strona i w dali oś widokowa to dęby. Po prawej fragment świerkowego lasku. Zagęszczenie drzew i ta pachąca cudownie ściółka tworzą niesamowity klimat.

2.
Dębowy lasek, proste przejścia i dłuższe tory przy rozwidleniach zgodnie z linią nasadzeń.

3.
Dębowy lasek cd.

4.
Przerzedzenie przy granicy działki za świerkami.

5.
Na końcu dębowego fragmentu trasy jest pierwsza polana i tu zostawiam to miejsce na głębszy oddech, depnięcie w gaz. Polankę zamka gęsta ściana sosnowa. Nasadzenia są zbyt blisko siebie co spowodowało, że korony tworzą zwartą bryłę od wysokości średno 170 cm. Na zdjęciu nr 9 jest kolejny rzut sosen ta korona zaczyna się od 150 cm i jest mroczniej ;),a sosna zwyczajna wyglądaja jak jej karłowata siostra.

6.
Tu mam studnię głębinową, wystarczy pompa i zrobię trochę błotka.

8.
Pomiędzy 8/9 będzie pętla na 3 okrążenia i znów oddech.

9.

10. To już koniec trasy i włości Kiciora. Dojazd do mostu i powrót drogą dawnego szynowiska nie będzie stanowił problemu. Uzgadniałam wstępnie w gminie.


11. Szynowisko

A tu zaczyna się Epizod 3. Wyjeżdżając z bazy, tuż za drogą powiatową trasa cross-country przez pola z azymutem na 2 tory i bazą surviwalową w innej konwencji.