Darz bór. Trochę o glampingu po Polsku. Kierunki rozwoju nowych trendów.

Przedstawiam Państwu kilka przykładów GLAM-obcowania z naturą. Tak jak zmienia sie społeczeństwo, tak na przód jego potrzebom zaczyna wychodzić również ta gałązka gospodarki związana z branżą turystyczną. Dostrzegam przynajmniej dwie tendencje, zakorzenione gdzieś u nas pod skórą.
Pomijam maszkaronki, poczwarki i gargamele, bez rozumienia sensu organizacji miejsca wypoczynko poza czystym zyskiem. Szkoda mi czasu na tego typu realizacje.
(robocza notka)

1. WIOSKA FIŃSKA

http://kalevala.pl

Miejsce cudowne. Odkryłam je będąc na festiwalu poezji śpiewanej w Borowicach, ot odbywa się za płotem Gitarą i piórem:))). Jak byłam tu w 2017r. skakałam po pokrzywach po tej działce. Tu nie tylko założenie jest ważne, czym by ono było bez dwójki młodych ludzi, którzy stworzyli to miejsce. Urocza właścicielka opowiada o każdym elemencie, idei, planach, o pasji, o tym jak rodził się pomysł. Żyje tym po całości, podobnie jak jej partner. Inne rzeczy już widziałam. Podobało mi się zgrabne wplecenie idei państw partnerskich, przemycenie tej zdawać by się mogło głównej funkcji noclegowej w coś co jest dużym, daleko idącym projektem na zupełnie innych płaszczyznach. Jestem z nimi całym sercem. Kalevala ma to co brakuje każdemu z poniższych przykładów. Przemyca treści, współtworzy kulture, edukuje w pełnej interakcji z konsumentem, spacery VR. Minus jeden jedyny to tu nie doświadczymy pełnej intymności i tego mistycznego ducha lasu, ciszy. To co robią uważam za innowacyjne i przedsiębiorcze myślenie.
Wtedy w lipcu w Sosnówce najbardziej przykleiłam sie do namiotów podwieszanych, jeszcze nie były na wynajem i nie mogłam po nich poskakać. Trochę retrospekcji: Na początku roku pisałam wniosek o dofinansowanie. Program na rozpoczęcie działalności gospodarczej o 100 000 zł. Wnioskowałam między innymi na zakup owych (tenstilowskich, bo mają monopol na rynku) i na wszystko inne co właśnie realizuje i wrzucam Państwu tu na blogu w odcinkach. „Odrzucili” ze względu na quady i uwaga… autka RC :D. Regulamin zakładał, że nie mogę wnioskować na coś co jest pojazdem, chyba że jest to pojazd do przewozu powyżej 5 osób. Nie pomagało tłumaczenie, przedstawianie ustawy o ruchu drogowym i napisanie grubym drukiem bez homologacji. Autka sterowane pilotem z silnikiem to wg rozpatrujących wniosek również pojazd. W odpowiedzi, na szczeblu urzędu marszałkowskiego dostałam, że nie są specjalistami, że nie mają też obowiązku powoływania biegłego, a sprawa tego wymaga, ale dopiero kiedy przejdzie pierwszy etap, a nie przejdzie bo budzi wątpliwości i nie dostanę odpowiedniej liczby punktów. No. W każdym bądź razie…

2. STODOŁA, nie mogłam jej pominąć:)))

https://www.oczyszczalniamiejsce.pl/

3.DOMKI NA WODZIE I GLAMPING Zrobione ze smakiem choć bałagan w zagospodarowaniu.

http://www.hthouseboats.com

https://www.herbalsglamping.eu

4. „Komórka” koło Róży, jak to pięknie widać na tym zdjęciu:

Wyciąć ją można z mapy (choć urokliwe się zagnieździła) i wkleić gdzie bądź, a i tak będzie królować nad pozostałymi dopracowanym najmniejszym detalem i funkcją. I moje marzenie staw kąpielowy. Zaprojektowane pod konkretny target.

https://www.drewnianaroza.pl

https://www.facebook.com/WillaDomkiNadStawem/videos/1808513092539119/

5. 30 M KW, może nie stricte glampingowe, podobnie jak powyższa realizacja, ale bliskie mieszczuchom szukającym kontaktu z przyrodą.

https://www.ituitam.pl/

6. KAMERALNE NA DRZEWACH

http://wdrzewach.pl/