Adaptacja poddasza w bazie i inne nie zrealizowane. W oczekiwaniu na kolejne nabory

Do samej adaptacji, nie było potrzeby robienia projektu budowlanego. Pod działalność związaną z krótkoterminowym najmem pokoi gościnnych mieszczącym się w sferze usług pozarolniczej działalności gospodarczej uzgodnione w wydziale architektury, zgodnie z decyzją o warunkach zabudowy i przedstawioną ekspertyzą techniczną poddasza. Powstało pare wersji układu funkcjonalnego. Finalnie pokoje zostały bez kuchni i strefy dziennej, gdyż przeniesione zostały na inną kondygnację, tym samym wyjęte z kosztorysu i wliczone w biznesplanie do środków własnych. Zależne to było od najważniejszej determinanty dla każdego inwestora, budżetu;) (tu szczypta hipoktyzji z mojej strony). Kosztorys inwestorski opiewał na kwotę 105100,79 zł.
Wizualizacja, krórą już tu wrzucałam, na prędce robiona dla konserwatora zabytków w stoczonej batali o okna połaciowe:))
Wniosek przeszedł pierwszą fazę, spełniał wszystkie wymogi formalne wraz z 40stoma innymi wnioskami, z których wybranych zostało 14. Tu poległ.


Ta oto 1/6 budynku przeznaczona miała być na inną działalnosć gospodarczą, przynoszącą dodatkow źródło dochodu:
1. Zatwierdzona została w sanepidzie nasza mała linia produkcyjna soków mętnych, wydolna na tyle by zaopatrzyć nasz urokliwy region, obejmując szkoły, lokale gastronomiczne i sklepy lokalne. Linia zamyka się w 150 000 zł z przystosowaniem lokalu włącznie. Największym problemem okazali sie dostawcy i chłodnia. Nasze drzewka są w fazie wzrostu.
2. Linia do cydru w przeliczeniu okazała się mniej rentownym przedsięwzięciem i dużo bardziej ryzykownym. Niedawno słuchałam audycji w Trójce o polskich jabłkach, o lobbingu piwowarskim, jak miażgdżona jest cała branża cydru, jak to pięknie kwitnie na zachodzie w smakowych wydaniach. Jak to z ręką w nocniku znów się obudzą ci na stołkach i że dobre czasy dla polskiego cydru jeszcze nastaną.

3. Jeszcze przed pisaniem wniosków brana była pod uwage wanna do hydrografiki, aerograf i malowanie żywicą, czyli popularnie: racing painting „w tym lokalu” jako etap 1. w stronę rękodzieła i personalizowanych zamówień. Hydrografika to wdzięczna dziedzina, szkolenie miałam mieć w Jarocinie, na linię kosztorys opiewał na 14 tys. plus drukarka do hydrografiki na duży format. Tu miało ruszyć na elementy wyposażenia wnętrz, lampy, siedziska z nanoszeniem na wszystkim, również na tkaninach i metodą łaczoną z aerografem, trowrzenie własnych wzorów i grafik, też zdjęć.
https://szkolenia-hydrografika.pl/galeria-g-2.html
Macałam tego typu realizacje. Od biedy, asekuracyjnie jak by nie szło to aulusy prostować i traktować folią:).Przy tym miał być sklep, gdzie sprzedawane byłyby „rodziny” elementów do pokoi dziecięcych w
różnych zestawach, np. krzesło do biurka, lampa, pufy, roleta, itd w jednej konwencji. Kilka podstawowych kolekcji. Widzę, że testowali jednak na umywalkach (w linku powyżej), pytałam wtedy czy można traktować armaturę:) Podobnie jak Superfront hackuje Ikee https://superfront.com/eu/, tu bazowałabym na dostępnych na rynku gotowych meblach traktując je jako półprodukt;). A później…Działalność połączona z tworzeniem przeseł ogrodzeniowych i frontów mebli na cnc, gdzie przy frontach za duża konkurencja, i skonczyło się w planie na elementach do balkonów dostawianych i samych przęsłach, by zawęzić linię produkcji, w mojej kochanej maluniuniej stodole. Tu, w etapie 2., tj po 2 latach, od uzyskania pierwszego dofinanowania można się starać na rozwój działalności gospodarczej do 300 tys.. Balkony dostawiane niedoceniane w Polsce, po niemieckiej stronie natomiast (ta moja saksonia) każda kamienica odzyskująca blask od strony wewnętrznego podwórka wyposażana jest w takowy, podnoszący wartość lokalu o dobrych parę euro. Producentów jak na lekarstwo. Także perspektywa była.
https://www.euro-technics.eu/kontakt.html
Cały etap pierwszy skompresowany, zeSWOTowany zaprowadził mnie do tego: http://polish.lasermarkingsolution.com/supplier-308048-uv-wall-printer moja miłość, można drukować na dowolnej powierzchni pomijając nośnik, deskach, nie przejmując się rowkami nierównościami, na betonie, stali szkle :), również na elewacjach stosując odpowiednie filtry mamy trwałą grafikę. Tak, wiem, nie powstanie z tego rasowy mural z niedoskonałościami na wagę złota przy tym co jest robione ręcznie. Ale ma inne zalety:) ale ciii, tu nie będę się rozwodzić;)
To były biznesy na tą przestrzeń:

A tu jeszcze trochę o stodole:) jedna z tych wizji, co to przychodzi nocą, a mi przyszła wraz z chorobą. Ot takie są jej dobre strony, że motywuje by chcieć więcej mocniej i inaczej.
Zajęcia dla dzieci i nastolatów. Koniec. To grupa docelowa. Czemu poldance? Właściwie zrobienie lokalu, tak by mógł być ośrodkiem rekreacji, alternatywnym do…, no właśnie do czego? Sal zabaw? Parków rozwywki? Zajęć pro forma w ośrodkach kultury? Słuchałam w mediach jak to Poldance właśnie stał się dyscypliną olimpijską. Tak wszystko się sprzężyło. Jakieś pół roku później poldance dla dzieci uruchomili w Zgorzelcu, a zajęcia dla kobiet były w Jeleniej Górze i Zgorzelcu. Robienie budynku pod jednego instruktora to za mało, trzeba byłoby uzupełnić ofertę. Ten budynek był by bardziej pod żeński target. Mam jeszcze jeden taki budynek tam zabłysło jedynie by zrobić paitbal VR, przestrzeń na to by pozwoliła. Wstawić także symulator narciarski (100 tys. kosztuje takowy).

To tyle o wszelakich planach. Niektóre pójdą w odstawkę, niektóre ewoluują.