Został równy tydzień do naboru wniosków. A ja musze jakoś obejść przepisy.
Chcę prowadzić działalność usługową. Do tych usług potrzebne mi pomieszczenie do przechowywania sprzętu i na siedzibę (nie mogę mieć innej, skala punktowania wniosku).
Dysponuję, stodołą oczywiście.
Fakty:
-nie ma planu zagospodarowania przestrzennego w tej miejscowości
-mam warunki zabudowy z 2011, ale tylko na f. mieszkalną, mam rozpoczętą budowę z wbitym tzw. szpadlem, a ja potrzebuję mieć w WZ działalność mieszkalno-usługową.
– nie planuję robić z obiektem nic co:
*wymaga pozwolenia na budowę
*zgłoszenia w gmninie robót,
-musze złożyć w starostwie „wniosek o zmiane sposobu użytkowania”, pomimo iż użytkowania faktycznie nie zmieniam, poza faktem tzw. zaistnienia „biura”, siedziby, gdzie działalność będzie jednoosobowa, odpada ppoż sanepidy itd.
Obiekt jak służył jako budynek gospodarczy(wg def. mieszkniówka) tak dalej będzie służył do przechowywania sprzetów, w taki sam sposób (ale tu już działalność gospodarcza)

1. Jak wygaszę pierwszą decyzję o WZ, co automatycznie dzieje się z moim projektem budowlanym budynku i rozpoczętą budową? Nie minął okres przedawnienia w związku z zostawieniem tematu „domu ze stodoły”. W pierwotnym projekcie parter był niewykorzystaną przestrzenią i dałam ciała nie wpisując z góry usług we wniosku o WZ.
2. Zgłoszenie zmiany sposobu użytkowania wymaga ode mnie WZ- z dopuszczeniem „usług” od gminy.
3. Mogę jakoś to obejść w świetle prawa? Chcę wypożyczać sprzęt rekreacyjny z dowozem + nazwę to: animacja czasu na tym sprzęcie na wyznaczonych trasach i miejscach, tak więc budynek służyć ma mi tylko jako magazyn.

Ratunku