Miesięczne archiwum: Styczeń 2016

Odwiedzając powiat w sprawie tablicy informacyjnej, którą zaraz trzeba wbetonować przy sadzie zawitałam do geodezji. Procedura przekazania działki z sadem przez skarb państwa dla gminy jest w toku:) Potem przez gminę dla sołectwa. Z Lemurem nie zdążymy w tym roku. Sam projekt świetlicy musiał by być wykonany wraz z pakietem certyfikatów do grudnia tego roku i uzyskać również pozwolenie na budowę, a nie możemy wnioskować o warunki zabudowy. Tak więc czekamy. Byle tylko ktoś po drodze z szanownych radnych nie wpadł na pomysł, że działkę sprzedadzą na wkład własny wymagany w ZITj do strefy ekonomicznej na tym się skupiły władze w tym roku i nawet obiecywany remont oświetlenia drogi naszej wsi nie wchodzi w grę. Pilnujemy.
Byłam ponaglić w sprawie przepustów w wydziale dróg
„nie, nie musi pisać Pani kolejnego pisma, zrobimy na wiosnę…”
Jak nie muszę? Jasne że muszę:D

Dzieci moje narysowały sobie projekty ich domków z gliny..chyba mamy już nie mogły słuchać:D Dałam im wytyczne:
każdy po izdebce
wbudowane w skarpę
połączone tunelem
teraz mądra mamusiu realizuj plany dzieci:D pamiętaj tunel jest …pod ziemią:)

Ile komarów ubiliście w tym roku ja dwa. Śniadanie można jeść już na dworze, tak zaczynamy dzień, latem w ogóle nie jemy w domu babci, no chyba, że pada. W tym miejscu dosięgamy gór, tylko ostatnimi czasy wyrósł taki oto „grzybek” i zasłonił nam widok na Śnieżkę. Niech tylko ziemia rozmarznie, czekają inne rzeczy do zrobienia.
wiosna

Nie dają pospać rano:) Przyszło. Pochłonięta już niemal w całości, resztę do poduszki:) Dobrej nocy wszystkim.
glina

Arcy się kłaniam

-mamo dlaczego wszyscy mówią, że ten pan jest zły?
-kto tak mówi?
-pan Śmietanka
-co ty opowiadasz?
-no Sebastian tak mówił.
Porozmawiajmy droga córko. Porozmawiajmy.. z Orkiestry jak się wyklułaś twój słuch badali, dalej o autorytetach, a raczej ich braku, manipulacji, w mediach, o tym, że radia wrocław już nie da się słuchać, koniec naszej mutiwitaminowej metalgitary z życzeniami na 2016…teraz serwują discopolo i zostaje trójka z całym splendorem emocjonalnego, zaangażowanego bicza, też smakuje tylko inaczej. O tym, że na pewne rzeczy nie ma się wpływu choć ponoć jak się chce to promilowi ciasta zwanego społeczeństwem się to udaje. Nam, tak bez ogólników, tobie, mnie, się uda jutro, udaje się dziś, bo to zwykłe nasze życie nie jest takie straszne, nie przejmuj się tym, że te starsze panie uciekają na drugą stronę ulicy, ale zobacz był przecież ten pan o kulach co na słowo dziękuję odpowiedział, -nie! to ja wam dziękuję, przyklejając kolejne serduszko, epatując nim, tak samo jak tamte panie wcześniej ich brakiem. Ludzie dzielą się na 3 grupy: słuchający ( w tym są a)oportuniści, b)zombi, c)rewolucjoniści pseudo), słuchająco-myślący i jeszcze jedna grupa myśląca ( tu są teoretycy, ale też bywają twórcy), przynajmniej mam taką nadzieję. Nie powiem ci że boję się tego co dzieje się z tym krajem, bo mama jest duża i niczego już się nie boi.
Kochanie nie powiem ci co jest dobre co złe sama musisz do tego dojść. Dobre jest to, że mam ciebie i ty musisz wiedzieć, że zawsze możesz na mnie liczyć. Nie słuchaj tych co każą ci się wpasować w swoje własne ramy. Te ramy bywają wąskie, i co z tego że są ze złota, złotem się nie najesz, ono tylko ładnie świeci w słońcu, dobra nie czyni, jest tylko ramą. Obraz nie potrzebuje czyjeś ramy jeśli ma treść( treścią jesteś ty), jak będziesz potrzebowała zbuduj własną ramę tylko po co ci ona.
Teraz może o utworze. Czym jest utwór? Jest czymś czego elementem możesz być ty ze swoją treścią. Utwór potrzebuje ciebie, do budowania. Budowania przyszłości.