Miesięczne archiwum: Grudzień 2015

Fufff.

„Więcej niż energia”, dla prestiżu drodzy Państwo, udostępnijcie logotyp, będziecie szyszką wśród tych bardziej zorientowanych, to nic, że pro forma, a są urzędy, gdzie na prawdę sztab od środków unijnych jest jednoosobowy i jeszcze na przyuczeniu, gdzie w ostatniej chwili w budżecie ktoś klepnął, że trzeba zrobić ten straszny PGN bo nie miał innego wyjścia, w JG się pospieszyli i wpisali transport wodny:D, dobra nie do śmiechu mi dzisiaj! Co z tego, że są ZITy, że RPO na dolnośląskie deklaruje, cytuję „Demopolizację sektora energetycznego” nastawioną na sieć rozproszoną, jak są samorządy co tyłka nie ruszą. Samorządy samorządami, ale powiedz to zwykłym ludzim:D Aaaa, był pan z Oławy co to wybudował ( już 40%)pasywniaka z Lemura za 20 mln, ups przepraszam po przetargu 19,500 wygrało. Rok temu na innej konferencji słuchałam o tym samym projekcie tych samych kolokwializmów. Mówił wtedy: dbajmy o dobrą atmosferę to się uda. Brrr. Gdzie tu praktyczna wiedza. Nie…, nie ma co przesądzać, skąd drodzy Państwo. Są jeszcze Lokalne Grupy Działania w nich nadzieja jak nie, trzeba będzie założyć spółdzielnię. Ot. Skąd to moje rozgoryczenie. Ps środki na budynki demonstracyjne od drugiej połowy 2016 na razie alokacja głównie na oze z modernizacją, czemu nie, jest jeszcze u nas GOK do reanimacji.
Tu taki staroć do poczytania: książka
polecano za to tą:
http://www.empik.com/rewolucja-energetyczna-popkiewicz-marcin,p1118406311,ebooki-i-mp3-p
a ja trafiłam na „Bałagan” Keri Smith, wzięłam córce żeby oduczyła się pewnego brzydkiego nawyku: próbowania bycia doskonałą i ciągłych analiz.
Dobrej nocy 😉
Ta jest the best:D:

Zakasać rękawy

Chochoły są (ze zdjęcia Mariusza). Kolej na etap 2 (choć pierwszego oficjalne zakończenie będzie w marcu). Na wsi jest 60 dzieci. Sala mieści 30 osób. Nie ma miejsca na kulturę, nie ma miejsca na kreatywność, nie ma MIEJSCA. Ludzie tu wracają, tylko co możemy im dać? Pomimo ciepłej atmosfery, zmroziło Kiciora w Mikołajki. Istniejąca sala nie spełnia swojej funkcji z kilku względów. Po pierwsze lokal jest za mały, po drugie prace i jakiekolwiek inicjatywy blokuje współwłaściciel obiektu, po trzecie brak infrastruktury technicznej. Nasze dzieci zasługują na nowy budynek.

swietlicaa