Miesięczne archiwum: październik 2014

dni oszczędzania energii

Małe sprostowanie, bo naobiecywali i nie dotrzymali słowa, nie było audytów za free, ale powiedzieli że można ściągnąć certo student:), eh. Narodowy fundusz ochrony środowiska co prawda o prosumencie napomknął, bo w końcu program już funkcjonuje, jednak wojewódzki zapowiedział, że prosument będzie, owszem ale dla wielorodzinnych, może i w tym jest nadzieja, choć gorzkie moje refleksje po tej konferencji, na wstępie powiedziano jak wielką troską należy objąć w dolnośląskim zabudowę jednorodzinną i jak wielką nadzieją jest energetyka rozproszona, ale…! nie jest robione nic by to ułatwić, co pokazują osie priorytetowe do 2020:/ o tym kiedy indziej.
Dziś taki mój pierwszy pomysł na obszar z działką 78
ciepło ze ścieków

:))

W myśl przestarzałego nieco manifestu
, który uczepił się kiciora dawno dawno temu, rodzi się plan, a owy plan wplata się w nowe spojrzenie traktujące zagospodarowanie przestrzenne:))) Głupi był Kicior, tylko przez chwilkę bo zapomniał o tym co ważne.
Są powody dlaczego działki mają zostać odrolnione:), są też możliwości dofinansowania inwestycji, podążając za łódzkimi Brzezinami nie zmarnować potencjału tej ziemi:)
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Habitat 2

Szykują się zmiany:). Okazuje się że jednak jest plan na wieś (do tej pory nie oficjalny), plan zakłada rozrastanie się zabudowy, a pierwszym krokiem do tego są w tej chwili wygospodarowane środki z
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki na zrobienie drogi. To o co w pierwszym habitacie (Komórce Wiejskiej) było słabym punktem tu zostanie podane na tacy:))).
Właśnie powstaje asfaltowa droga i w przyszłości działki mają zostać odrolnione.
A że przypadkiem pewna prywatna działka nr 78 jest przy owej powstającej drodze trzeba ruszyć głową i pomyśleć o realnej inwestycji.
A że przypadkiem sąsiednie działki można ująć w takim planie, traktując je jako sieć powiązanych elementów póki jeszcze nikt tu nic nie zepsuł:). Trzeba to na trzeźwo przemyśleć i do władz udać się dopiero po wyborach:)))
Bez nazwy-2

X DOE Wrocław

Konferencja
PROGRAM
Kto jeszcze sobie nie porobił kalkulacji swojego domku?
W Hali Stulecia wtorek i środa 21-22 październik czekają z otwartymi ramionami doradcy od godz 10:00-17:00, przeliczą rentowność inwestycji pod kątem zastosowanych materiałów i instalacji wystarczy wziąć rzuty, zdjęcia lub projekt, który posiadamy.
W ramach Dni Oszczędzania Energii, analizie (nieodpłatnie) można poddać istniejące budynki, ale także nowo planowane inwestycje.