Siedziska ławki leżanki na wymiar potrzeb stodoły

Ławki tu, ławki tam, nie drewniane, żaden fornir… Na taras, do jadalni zamiast hokerów, do salonu. Cały czas chodzą mi po głowie. Poniżej zamieszczam zdjęcia tych co zdobyły moje serce, a że nie stać mnie na taką fanaberię, zamieniam je na siedziska własnego pomysłu, zestawione z meblami pomieszczeń, w których będą.Jedno w kuchni – odbicie od blatu 90 stopni, wysokość 40 cm długość 1,5 m, szerokość chciałam początkowo taką jak blat, ale to przesada, 40 cm spokojnie wystarczy. Dalej wyspa i ściana kuchenna w tym samym kolorze, tj. półmat biały. Na końcu wyspy nakładka opaska do 2 hokerów. Pod blatem wymyśliłam stojak, a raczej półkę na wino.

30 cm kawałki rynny ocynkowanej przymocowane jeden pod drugim, wystarczy 12-stka choć można dać 15. Między kolejnymi rynnami odstęp jakieś 2 cm:)

Nakładka na wyspę… i tu cały czas myślałam, żeby była to obita blachą decha, mocowana na nity, ocynkowana i zabezpieczona odpowiednio. W podobny sposób zrobiony stolik ze skrzyni (kufra) w pokoju TV. Teraz zastanawiam się nad samą deską, gdyż schody najprawdopodobniej zostaną te co są (bardzo chciałam przemysłowe schody z boskimi trepami, oglądałam wiele ofert, firma która wykonuje idealnie pod mój gust nie obsługuje niestety takich kliencików jak ja, więc cóż, zostaje drewno z tą szybą po sufit.

Wracając do leżanek jedna będzie przy oknie w pokoju TV. Wygląd wymyśliłam, ale o tym innym razem, bo i tak już naplątałam kilka wątków. Pokażę tylko co mnie zainspirowało:) To brzydactwo na Allegro to koszt rzędu 120 zł, i albo bym przerobiła, a raczej zapożyczyła sam stelaż, albo wykonam na zamówienie u kowala, ale dokładnie taki . Wymiary tego stelaża samego to 115 cm szerokość, 50 cm głębokość i 35 cm wysokość.

Kolejna na tarasie, a dokładniej na samym rogu tarasu wmurowana w podłogę wysokości 35/40 cm razem z tapicerką (tapicerka ściągana ruchoma). Jedna leżanka u Patusi, ale o tym przy opisie jej pokoju. Jedna w mojej sypialni, o czym już pisałam wcześniej, jako przedłużenie szafy wnękowej również z tapicerką.

O mały włos pominęłabym przedpokój, o którym już wcześniej pisałam i który właściwie jest domknięty na ostatni guzik, ławka, którą sobie wymyśliłam z siedzisk stadionowych, które można kupić za 18 zł za sztukę, istnieje i ma się dobrze:) Znalazłam i zamieszczam jak będzie wyglądać moja, z tą różnicą, że stelaż do naszej wykona kowal i będzie praktycznie niewidoczny i przymocowany do ściany, a kolor siedzisk będzie biały.(Poniżej pod ławeczką, w woli przypomnienia te siedzisko za 18 zł)

Nie mam czasu przysiąść do archicada, a jestem kompletnym laikiem i nie umiem jeszcze płynnie się po nim poruszać, więc trochę czasu mi zajmie zanim wrzucę gotowe rozwiązania, pomieszczenie po pomieszczeniu.