Arcy się kłaniam

-mamo dlaczego wszyscy mówią, że ten pan jest zły?
-kto tak mówi?
-pan Śmietanka
-co ty opowiadasz?
-no Sebastian tak mówił.
Porozmawiajmy droga córko. Porozmawiajmy.. z Orkiestry jak się wyklułaś twój słuch badali, dalej o autorytetach, a raczej ich braku, manipulacji, w mediach, o tym, że radia wrocław już nie da się słuchać, koniec naszej mutiwitaminowej metalgitary z życzeniami na 2016…teraz serwują discopolo i zostaje trójka z całym splendorem emocjonalnego, zaangażowanego bicza, też smakuje tylko inaczej. O tym, że na pewne rzeczy nie ma się wpływu choć ponoć jak się chce to promilowi ciasta zwanego społeczeństwem się to udaje. Nam, tak bez ogólników, tobie, mnie, się uda jutro, udaje się dziś, bo to zwykłe nasze życie nie jest takie straszne, nie przejmuj się tym, że te starsze panie uciekają na drugą stronę ulicy, ale zobacz był przecież ten pan o kulach co na słowo dziękuję odpowiedział, -nie! to ja wam dziękuję, przyklejając kolejne serduszko, epatując nim, tak samo jak tamte panie wcześniej ich brakiem. Ludzie dzielą się na 3 grupy: słuchający ( w tym są a)oportuniści, b)zombi, c)rewolucjoniści pseudo), słuchająco-myślący i jeszcze jedna grupa myśląca ( tu są teoretycy, ale też bywają twórcy), przynajmniej mam taką nadzieję. Nie powiem ci że boję się tego co dzieje się z tym krajem, bo mama jest duża i niczego już się nie boi.
Kochanie nie powiem ci co jest dobre co złe sama musisz do tego dojść. Dobre jest to, że mam ciebie i ty musisz wiedzieć, że zawsze możesz na mnie liczyć. Nie słuchaj tych co każą ci się wpasować w swoje własne ramy. Te ramy bywają wąskie, i co z tego że są ze złota, złotem się nie najesz, ono tylko ładnie świeci w słońcu, dobra nie czyni, jest tylko ramą. Obraz nie potrzebuje czyjeś ramy jeśli ma treść( treścią jesteś ty), jak będziesz potrzebowała zbuduj własną ramę tylko po co ci ona.
Teraz może o utworze. Czym jest utwór? Jest czymś czego elementem możesz być ty ze swoją treścią. Utwór potrzebuje ciebie, do budowania. Budowania przyszłości.