Handlara

Niektórzy nazywają to darem szperaczki, inni zamykają mnie w szufladzie z napisem „konsumpcyjna rozpusta”, a ja nic na to nie poradzę: kocham przedmioty! A ten dostałam gratis nie powiem do czego i za co:) Ot taki gest miłej pani, która chciała się pozbyć „grata”:) U mnie tonie wśród moich „cudaków” na okiennej ekspozycji.

Nie piszę o stodole, gdyż MĄŻ ZABRONIŁ MI… MARZYĆ, planować, śnić na jawie, bo działam mu wyjątkowo na nerwy:)

A wymyśliłam, by tam gdzie miał być garaż, zrobić część magazynowo – handlową na powierzchni 35 m kw. I to nie szamponów, ciasteczek, piwa czy czegoś innego prosto z kosmosu, tylko tych przedmiotów, które dominują w naszym życiu, które wypełniają nasze małe, 37 metrowe mieszkanie w każdym centymetrze od podłogi po sufit, a wśród tych przedmiotów „pływają” nasze dzieci i my. I tak kupujemy hurtowo, więc czemu nie zrobić tego na większą skalę, tym bardziej, że akurat u nas w regionie brakuje tego typu miejsca.

Wymyśliłam do tego, że zanim będziemy robić część mieszkalną zrobimy najpierw coś co będzie na nas zarabiało (to jest więcej zarabiało, dodatkowo zarabiało). Narysowałam plany, rozrysowała półki, grzejniki, stylistykę pomieszczenia, nawet reprezentatywne wc, jeszcze bez kosztorysu, bo w trakcie i próbie jego omawiania rozpętała się burza słów i rzucanie we mnie piorunami. Czy ja naprawdę tak fantazjuję?

1. Przecież ustalając wstępny kosztorys PRZYSTOSOWANIA POMIESZCZENIA można wiedzieć z czego zejść, by koszty zmniejszyć na samym początku przedsięwzięcia, te początkowe (na które bym ubiegała się o dotację tj. np. głupie stelaże do półek, lada i krzesło, komputer, drukarka:)).
2. Przecież czy muszę mieć już gotowy plan jak to rozreklamować u potencjalnych klientów, dopiero wszak wymyśliłam hurtownię i jej funkcjonalny układ z podjazdem i parkingiem włącznie. Na wszystko przyjdzie czas, także na plan pod tytułem: reklama. Rynek znam od podszewki, nie wiem w czym jest problem, jak trzeba będzie sama będę wozić ulotki, ba sama je zrobię :p Co innego wciskanie konkretnego produktu, a co innego tylko reklama miejsca:) A małżonek choćby zapierał się rękami i nogami sam też to potrafi robić, wyszukiwać oferty,  nie raz udowodnił jaka „bestia” w nim tkwi, czemu zaprzecza:)?
3. Wprawdzie wystawiać faktury to chyba żadna trudność, nauczę się. Dalej dzieci będą ze mną tam siedzieć, a co, zrobię im kącik przecież to tylko 8 godzin. Albo podnajmę ciotkę zanim wszystko się prężnie rozkręci, a może mama już wróci – u babci będzie im jak w raju. Kwestia mieszkania, też jest kilka opcji, ważne by wybrać najlepszą. Wcale nie każę A. rezygnować z pracy niech się wypcha:p A tam gdzie jeździmy często wita nas sprzedawca z pieskami latającymi po sklepie i bandą znajomków. Wszystko to rodzinne przedsięwzięcia od babci po wnusia, to co nam się nie uda?

4. Pozyskanie dotacji z UP. Raz mi się udało na ośrodek wypoczynkowy jak miałam 18 lat, to co, teraz mi się nie uda? Potrzebna jest tylko ta kalkulacja, o którą pieklił się A., który doprawdy uważa mnie za kompletnego tępaka.

– „Przelicz sobie to na zysk z jednej sztuki, tego co zarabiasz teraz , czy nie widzisz że g… masz czystego zysku i możesz zapomnieć o rozkręcaniu czegokolwiek”
– a co ja próbowałam właśnie zrobić? kosztorys, święci pańscy… Coś musi być punktem zaczepnym. Dla mnie takim punktem może być właśnie POMIESZCZENIE!

Powiedzcie drodzy czytelnicy, drogie czytelniczki, czy naprawdę we wszystkim trzeba widzieć problem, na każdą trudność jest przynajmniej kilka rozwiązań, czyż nie?

I tak jeszcze stodoła nie jest nasza , gdyż geodeta o posturze pyknika i takim samym usposobieniu od kwietnia nic nie robi, tzn. robi, bo jak byłam z chyba setną interwencją u niego, powiedział, że musi zgrać naszych sąsiadów w związku z ustalaniem granicy… to ja krzykiem uświadomiłam go po raz kolejny, że sąsiadem nasze posesji będzie ojciec i 2 razy droga gminna, raz droga powiatowa. Ten zbył mnie sarkastycznie czymś o babskiej tendencji do histeryzowania… czeski film. Szkoda gadać, gdyż ten pan udaje, że nic się nie dzieje, zasłaniając się procedurami w urzędach, bólem głowy i depresją jesienną.

Nic czekam dalej. Tak więc zanim będzie można cokolwiek robić:
– geodeta
– notariusz
– umig z warunkami zabudowy
– architekt
– dach i komin jednocześnie
– i tu ewentualnie miejsce w kolejce na cokolwiek innego, a mianowicie wg mnie pomieszczenie „magazynowe” : podjazd, parking, piec, grzejniki, ocieplenie ścian, ściany, półki, oświetlenie, wydzielone wc (które w przyszłości będzie też wc dla gości), ocieplenie sufitu, podłogi, wykończenie sufitu, podłogi, okna 3 sztuki i drzwi 4 sztuki (zewnętrzne, 3 razy wewnętrzne). Tyle co mi potrzeba. Zakładany czas realizacji pod klucz do tego etapu: rok lub 2 lata (licząc takie komplikacje jak mam z geodetą).

Na koniec zdjęcia wazonika, prawda że uroczy:)? • Uszy Szreka:))))

  Mam tak samo; branża inna, a klimaty te że… Kochana(wybacz, proszę, spoufalanie się późną porą)! To NASZE interesy! Nie dajmy się! Planujmy, jak chcemy! Pomysł z kącikiem do zabawy re-we-la-cyj-ny!!!! Damy radę:)

 • Marzenia są piękne.Gdyby nie one to ludzkość dalej ganiałaby z dzidami za „żywizną”. Fajne pomysły – tak trzymać, nie dawać się!Essssta!

 • Hmm, a macie umowe z geodetą w której jest okreslony termin zakonczenia prac? Ewentualnie jestescie na niego skazani czy mogłabys zlecic to komuś innemu? Bo owszem o ile krzyki nie pomagaja na zapatroznych w siebie bucków o tyle rzeczowe pismo które im w pięty pójdzie już tak 😛 ( Ewentulanie dwóch karków po zmierzchu, ale powiedzmy, że wybieramy cywilizowane metody 😉 ) Może jakaś rozmowa z biurem ochrony konsumenta? Od razu mi sie krew burzy jak czytam że mężczyna lekceważy drugą osobę bo jest kobietą, więc z założenia nie ma racji i jest na tyle głupia, że można ją spławić wrrrr
  Co do interesu – ja podejrzewam że Twój facet ma syndrom -” o jesssu jeszcze to muszę zrobić ?, za mało mam na głowie? „, bo oczywiście wydaje mu sie że Ty liczysz na jego pomoc, a nie na dzielenie sie marzeniami tylko.. mój tato ma taki syndrom 😉 Marz, planuj, rób rozeznanie rynku i kosztorys – i zrób to sama, a planami, wątpliwościami i innymi takimi możesz się dzielić z nami 🙂 W końcu małżeństwo to nie ubezwłasnowolnienie 😉 , jak przedstwisz partnerowi konkrety i będziesz zdecydowana to nie będzie miejsca na wątpliwości . Ja trzymam kicuki. W ogóle uważam, że marzyć i przymierzać sie zawsze warto 🙂

 • B.

  zawsze sie zaczyna od jakiegos pomyslu, nie da sie nie marzyc:-)
  wazonik owszem, owszem 🙂
  Pozdrawiam
  Basia

 • Anonymous

  Witam, czytam Twojego bloga jako anonim,bardzo lubie tu zagladac. Dlatego tez chce przeslac moj komentarz,powiedziec,ze to nie wazonik a specjalna butelka dwa w jednym do oliwy i octu…
  Pozdrawiam
  Ania Kostka

 • Fakt, wystawianie faktur, to nie żadna filozofia. Jedynie trzeba to robić z uwagą, żeby się nie pomylić. A nauczyć się – nic trudnego.
  Wazonik bardzo mi się podoba. Czy to nie jedna z tych buteleczek stawianych na stołach na ocet i oliwe? Jest świetny! Zastosowanie jako wazonik również!

 • Sarenzir geodeta zaznaczył, że termin miał być 3 miesiące w umowie, ale co po umowie, jak nie ustalone zostały konsekwencje niedotrzymania umowy:/. Daje mu czas do końca miesiąca i zacznę straszyć, nie lubię się kłócić. Dobre z syndromem:)Powiem Ci że masz rację:)
  Dziękuję wszystkim:)A wazonik, domyśliłam się jego przeznaczenia kiedy próbowałam go doczyścić, hehe.
  Jeżeli chodzi o interes udało mi się pójść na kompromis, dość dziwny i skomplikowany ale o tym w kolejnej notce napiszę już wkrótce tylko jeszcze zrobię nowe plany układu pomieszczeń, nie powiem, że będzie mi lekko zrezygnować z kilku rzeczy, które wynegocjował małżonek.